Draft

V poslednom týždni sezóny sa uskutoční draft Hockey Areny (bližšie info pod tabulkou draftu). To je skvelá príležitosť "draftovať" jedného kvalitného juniora do svojho hokejového mužstva!

Počas celej sezóny môžeš hodnotiť a skúmať hráčov v drafte a určovať ich prioritu až do uzávierky draftu v poslednú stredu (0:01) v sezóne. Hráčov môžeš preskúmať vopred, ale tieto prieskumné pokusy sú spoločné pre draft a pre normálnu juniorskú prípravku, takže ich používaj opatrne. Draftové poradie sa bude aktualizovať raz za deň (po prepočte). Celkový počet vytiahnutých hráčov z Juniorskej prípravky za sezónu, ktorý ovplyvňuje pozíciu tímov v drafte (vyšší počet = lepšie umiestnenie), má upravený maximálny limit. Tento počet bol zvýšený na 150 za sezónu. Ligy s 12 a viac neaktívnymi manažérmi budú mať podstatne zníženú celkovú kvalitu hráčov v drafte.

Musíš si vybrať aspoň jedného hráča, aby si mal šancu aspoň jedného dostať a musíš si vybrať 16 hráčov, aby si jedného dostal naisto. Najlepšie je vybrať si 16 hráčov a zoradiť ich podľa vlastného uváženia - navrch toho najlepšieho a postupne až nadol toho najhoršieho.

Na konci sezóny (posledný utorok) sa celý draft automaticky vyhodnotí a tvoj získaný hráč (podľa poradia tvojho mužstva a výberu hráčov) sa do juniorskej prípravky presunie v poslednú sobotu, hneď po veľkom prepočte cca po 22:20.

Po uzávierke draftu je možné si vybrať niektorého z práve nevybratých hráčov. To znamená, že po ukončení draftu si viete vybrať iného (lepšieho) hráča, ktorého si nikto nevybral, namiesto svojho výberu. To platí aj v prípade, že ste si zabudli nastaviť poradie hráčov a nebrali ste žiadneho hráča. Pokiaľ hráčov v drafte počas sezóny vymažete, nebudú po drafte k dispozícii k "náhradnému" výberu. Takúto výmenu je možné urobiť aj viac krát až po povýšenie hráča do juniorky - veľký prepočet hry.

Pri vyhodnotení draftu dostane každé mužstvo svoje hodnotenie, vypočítané podľa 'hodnoty' hráčov, ktorí boli povýšení do mužstva z juniorky počas predchádzajúcich 280 dní – a zatiaľ nie sú na dôchodku, a podľa celkového počtu hráčov 'vytiahnutých' do juniorskej prípravky počas predchádzajúcich 70 dní. Toto sa týka iba juniorov, ktorých draftové skóre je vyššie ako 0. Vyššia hodnota hráčov znižuje pozíciu mužstva v drafte, vyšší počet vytiahnutých hráčov zvyšuje pozíciu mužstva v drafte. Pod draftovou tabuľkou je možné si pozrieť zoznam hráčov, ktorí zhoršujú pozíciu mužstva v drafte – Zoznam hráčov, ktorí zhoršujú pozíciu mužstva v drafte.

Hodnota draftu sa prepočítava každú nedeľu po prepočte po 22:00 hod.

Aby sa znížila hodnota draftu, musí byť hráč vytiahnutý z juniorskej prípravky do main mužstva.


Ako je možné, že som sa v deň draftu prepadol na nižšie pozície ?
Dôvody môžu byť viaceré :
1. niekto mohol vytiahnuť deň predtým 20 juniorov naraz a tým ťa preskočil
2. pred štyrmi sezónami vytiahli deň pred draftom TOP hráča a na tento deň sa im už nepočítalo skóre aj keď celú sezónu áno
3. ostatné tímy si strážili hodnotu vytiahnutých juniorov a aby sa posunuli ešte vyššie, tak nejakých hráčov vyhodili (zo zoznamu hráčou zhoršujúcich pozíciu mužstva v drafte) a tým sa znížila hodnota vytiahnutých juniorov a zvýšilo skóre, čo ale ne
4. pred draftom si vytiahol z juniorskej prípravy juniora, ktorý ti zvýšil hodnotu vytiahnutých juniorov a tým znížil skóre a zhoršil pozíciu v drafteHodnota jednotlivých hráčov sa počíta z ich kvality, potenciálu a veku v čase povýšenia. Takže povýšenie hráča s kvalitou 95 % a potenciálom 71 % v 18 rokoch zhorší pozíciu mužstva v drafte menej ako hráč s rovnakou kvalitou 95 %, ale vyšším potenciálom 94 %, alebo v nižšom veku 17 rokov. Prehľad skóre podľa kvality a potenciálu juniorov sa nachádza v menu Mužstvo - Juniorská prípravka - Štatistiky.

Poznámka: Umiestnenie v drafte bude obrátené - mužstvo ktoré počas sezóny dostane zo svojej juniorskej prípravky najhorších hráčov, bude v drafte vyberať ako prvé!!!

Draftovaní hráči budú mať počiatočnú skúsenosť danú systémom.

Minimálna draftová hodnota hráča je 11%, všetky nižšie hodnoty sa automaticky budú rovnať 0%.

V aktuálnom drafte sú skryté mená a talent hráčov. Talent a meno hráčov v drafte bude známy iba u plne preskúmaných hráčov (kvalita, potenciál).