Systém hry

Systém hry
Systém ligy - Systém turnajov - Systém reprezentácie

Hockey Arena je online hokejový manažér, v ktorom vedieš svoj vlastný tím, bojuješ s ním o postup do prvej ligy a zastupuješ svoju krajinu v svetovej lige. Máš šancu vyhrať voľby, stať sa reprezentačným trénerom a hrať so svojím výberom na majstrovstvách sveta. Tvoj protihráč na rozdiel od bežných hier nie je umelá inteligencia počítača, ale tisícky ďalších živých ľudí z vyše 50 krajín sveta. Hra sa snaží simulovať skutočný priebeh hokejových sezón, mužstvá môžu postúpiť a zostúpiť, noví hráči prichádzajú do mužstva z juniorských prípraviek, hráči starnú a postupne sa vekom znižujú aj ich schopnosti. Pravidlene pribúdajú nové krajiny a s rozrastajúcou sa hráčskou komunitou aj ďalšie jazykové verzie hry.

V mužstve plníš úlohu manažéra a trénera (nie majiteľa !!). Kupuješ a predávaš hráčov, zlepšuješ zázemie, vyberáš mladé talenty z juniorky, nastavuješ zostavu a taktiku na zápasy, priraďuješ hráčom tréningový režim a mnoho iných vecí.

Kompletnú starostlivosť o mužstvo vykonávaš na stránkach hry - sleduješ posledné udalosti v mužstve (Novinky) , nastavuješ zostavu na nasledujúci zápas (Zostava) , získavaš hráčov na trhu (Trh) a mnoho ďaľších vecí....

Každý deň prebieha takzvaný "prepočet hry", ktorý sa spúšťa automaticky o 19:00 hod a končí cca po 22:20 hod. Začiatok prepočtu trvá asi 1-2 minúty a hra je v tom čase uzavretá. Potom prepočet prebieha na pozadí a ty môžeš pokračovať v riadení svojho hokejového mužstva (mužstiev: A, Au23, B, Bu23) a nastavovaní zmien.

V prepočte hry sa postupne spracuje nasledovné :