Priateľský zápas

Počas voľných dní môžu tímy hrať priateľské zápasy s inými tímami, ktoré majú voľno v kalendári okrem vlastného B tímu. Táto možnosť je systémom zakázaná .

Príjem z priateľského zápasu sa delí rovnakým dielom medzi súperov, preto je lepšie hrávať u súpera, ktorý je v čo najvyššej lige. V prípade, že domáce mužstvo hrá s tímom U23 v domácom prostredí, domáci tím dostane 50% zo vstupného a tím U23 nedostane nič. V prípade, že hrajú dva U23 tímy, príjem zo zápasu nemá žiaden z tímov.

Domáce prostredie nie je výhodou, ako je to v prípade ligových zápasov. Hráči získavajú skúsenosti v závislosti od ligy v ktorej hrá domáce mužstvo. V prípade U23 tímov, hráči dostávajú skúsenosti na úrovni 3. ligy.

Nastavenie dôležitosti zápasu ovplyvňuje motiváciu hráčov na priateľskom zápase aj šancu na zranenie, ale na náladu mužstva nemá vplyv.

Automatické plánovanie priateľských zápasov je opravené, aj po odohratí zápasov v niektorých krajinách, bude ešte možné naplánovať nový zápas na aktuálny deň.

Maximálny počet požiadaviek na automaticky naplánovaný priateľský zápas bol zvýšený na 20.

Maximálny počet požiadaviek na ručne naplánovaný priateľský zápas je 15.

Pri veľkom prepočte (sezónnom) sa všetky poslané výzvy zmažú !!!

Priateľské zápasy je možné hrať aj formou turnajov aby sa zvýšila súťaživosť medzi manažérmi aj v týchto nie moc dôležitých zápasoch. Tu nájdeš zoznam a podmienky jednotlivých turnajov.