Sponzor / zoznam reklamných partnerov v lige

Manažéri majú možnosť pre svoje mužstvá získavať reklamných partnerov a tým pádom nový zdroj príjmu. Na začiatku týždňa sa v každej lige objavia firmy, ktoré majú záujem o reklamnú spoluprácu, tým že si kúpia niektorý z reklamných formátov mužstva. Firmy ponúkajú určitý maximálny objem peňazí, ktoré sú ochotné týždenne platiť. Zmluvu nakoniec podpíšu s mužstvom ktoré ponúkne svoj reklamný priestor za najnižšiu cenu. Minimálna ponuka ligovému sponzorovi predstavuje 66% najvyššej možnej ponuky.

Je možnosť zasielať hromadné ponuky pre sponzorov, ale iba ak máš Sponzorský balík .

Nieje možné posielať ponuky na nové zmluvy pre ligových sponzorov v prípade ak mužstvo ešte má platnú zmluvu rovnakého typu/umiestnenia min. 2 týždne.

Existuje možnosť okamžite vymazať existujúcu reklamnú zmluvu.


Príklad :
Každý týždeň máš možnosť jednať o zmluvách s reklamnými partnermi pre mužstvo. Na rozdiel od iných aukcií, ponúkaš najnižšiu sumu, za ktorú si ochotný poskytovať tvoj reklamný priestor pre konkrétneho partnera. Napríklad, Hendricks Hockey Shop hľadá reklamného partnera na 3 týždne, s minimálnym rozpočtom 2 milióny a maximálnym 4 milióny. Pošleš mu ponuku na 2.5 milióna na ľadovú plochu, ale iné mužstvo v lige pošle ponuku na 2.4 milióna na ľadovú plochu. Hendricks Hockey Shop podpíše zmluvu s tým iným mužstvom, pretože chce za rovnakú reklamu zapatiť čo najmenej.

Okrem ceny sa reklamní partneri rozhodujú aj podľa atraktivity reklamnej plochy (vizuálny účinok), ktorá je priamo závislá od počtu členov fanklubu. Takže rozhoduje pomer ceny a vizuálneho účinku. Napríklad pošleš ponuku na plochu na mantinel 2.5 milóna s vizuálnym účinkom 70% to znamená cena za 1% = 35 700, iné mužstvo pošle tomu istému partnerovi ponuku 3 milióny ale na ľadovú plochu s vizuánym účinkom 90%, tj cena za jedno percento je 33 333 (3 000 000 / 90), partner sa rozhodne pre druhé mužstvo aj keď celková suma bola vyššia, pretože cena za jedno percento vizuálneho účinku je nižšia.